Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się

NOWOŚCI

ULTHERA HIFU


HIFU - nazwa to skrót od angielskiego High Intensity Focused Ultrasound, co znaczy „skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu". Sama technologia jest znana od dawna – już 20 lat temu stosowano ją w medycynie do usuwania guzów m.in.raka prostaty.Od klilku lat jest także

wykorzystywana w medycynie estetycznej i kosmetologii w zabiegach liftingujących na twarz i liposukcji na ciało. Zaletą Hifu jest regeneracja i odmłodzenie skóry bez naruszenia zewnętrznej warstwy skóry.


Działanie Ulthera hifu

Istotą jest precyzyjne ogniskowanie fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na małym punktowym obszarze. Obszar ten jest poddawany ablacji, a w tkance powstają dwa efekty fizyczne:

1. termiczny: tkanka absorbuje falę ultradźwiękową i powstaje efekt cieplny powodujący koagulację tkanki,
2. mechaniczny: polega na wytwarzaniu pęcherzyków gazu wewnątrz komórki i narastaniu ciśnienia w jej wnętrzu i w konsekwencji zniszczenie jej struktury,
Dzięki skoncentrowanej energii ultradźwięków działających na głębszych warstwach skóry dochodzi do produkcji kolagenu, a w efekcie prowadzi to do poprawy napięcia skóry, ujędrnienia i stopniowe podniesienie zwiotczałej skóry.


Odczucia towarzyszące podczas zabiegu

Zabieg Ulthera hifu nie wywołuje większego dyskomfortu. Tylko w chwili oddziaływania terapeutycznego fal  możemy czuć lekki ból utrzymujący się przez kilka sekund. Na pół godziny przed zabiegiem można zażyć ogólnodostępny środek przeciwbólowy (typu paracetamol). Nie należy przy tym przyjmować środków o działaniu przeciwzapalnym.


Korzyści z zabiegu

Utrzymanie się efektu zabiegu zależy od indywidualnych cech pacjenta i właściwości jego skóry. Ważne jest, że z około 20% docelowego efektu można się cieszyć bezpośrednio po zabiegu (w ciągu 24-48 h) Lifting i napięcie skóry pojawia się stopniowo do 90 dni po zabiegu - tyle czasu trwa produkcja nowego kolagenu.

Efekt utrzymuje się przez co najmniej 18 miesięcy (ujędrnienie skóry twarzy, okolic oczu podbródka, szyi, poprawa napięcia skóry, poprawa owalu twarzy, poprawa gęstości skóry)


Wskazania do zabiegu

Zabieg zalecany jest w celu odmłodzenia i poprawy wyglądu zarówno skóry, jak i owalu twarzy, gdy widoczne są objawy starzenia, tj. zmarszczki płytkie i głębokie, bruzdy, nawisy, szczególnie tzw. chomiki w obrębie żuchwy. Do podniesienia i pojędrnienia skóry na szyi  dekoltu. Likwidacji „podwójnego podbródka"


Przeciwwskazania

• choroby serca (rozrusznik)

• stenty metalowe,

• bioabsorbowalne implanty mechaniczne

• nowotwory złośliwe,

• przebyte udary mózgu,

• skłonność do powstawania keloidów,

• otwarte rany twarzy,

• dermatozy (zakażenia wirusowe, łuszczyca, pokrzywka itp.)

• terapia przeciwzakrzepowa,

• depozyty kwasu hialuronowego na powierzchni zabiegowej,

• stany gorączkowe,

• ciąża, połóg,


data publikacji: 2018-07-18 07:49:06